Sagan v Dubaji v tretej etape skončil tretí, forma mu začína gradovať

07.02.2014 Celý región

Dubaj 7. februára (TASR) - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Cannondale obsadil v 3. etape na pretekoch Dubaj Tour 2014, ktorá viedla z Dubaja do Hatty a merala 162 km, tretie miesto. V záverečnom šprinte triumfoval rovnako ako vo štvrtkovej 2. etape Nemec Marcel Kittel zo stajne Giant-Shimano. Druhé miesto si tesne pred Saganom vybojoval Španiel Juan Jose Lobato del Valle z tímu Euskaltel-Euskadi.

Martin Velits obsadil 14. miesto, jeho brat Peter bol 33. (obaja čas ako víťaz) a Juraj Sagan prišiel do cieľa so stratou 3:30 min na 92. priečke.

"Som veľmi rád, že som mal presne toľko síl, aby som prešiel tie kopce. Záverečný šprint bol náročný, veď tam boli Lobato so Saganom, ale moji spolujazdci z tímu má výborne kryli pred vetrom a pomohli mi tak k dobrej pozícii," povedal v cieli Kittel pre Eurosport.

V celkovej klasifikácii stále vedie víťaz úvodnej časovky Američan Taylor Phinney. Saganovi patrí so stratou 28 sekúnd šieste miesto, prvú desiatku priebežného poradia uzatvára ďalší slovenský reprezentant Peter Velits z tímu Omega Pharma-Quick Step (+38 s). V sobotu je na programe záverečná etapa, ktorá vedie z Dubaja do strediska Burj-Chalifa a meria 123 km.

Tour Dubaj 2014 - výsledky - 4. etapa (Dubaj - Hatta, 162 km):

1. Marcel Kittel (Nem./Giant-Shimano) 3:47:52 h, 2. Juan Jose Lobato del Valle (Šp./Movistar), 3. Peter Sagan (SR/Cannondale), 4. Dylan van Baarle (Hol./Garmin-Sharp), 5. Reinardt Janse van Rensburg (JAR/Giant-Shimano), 6. Wouter Poels (Hol./Omega Pharma-Quick Step), ... 14. Martin Velits (SR/Omega Pharma-Quick Step), 33. Peter Velits (SR/BMC Racing) - všetci čas ako víťaz, 92. Juraj Sagan (SR/Cannondale) +3:30 min

Celková klasifikácia:

1. Taylor Phinney (USA/BMC) 6:50:24 h, 2. Stephen Cummings (Veľ. Británia/BMC) +15 s, 3. Lasse Norman Hansen (Dán./Garmin-Sharp) +17, 4. Tony Martin (Nem./Omega Pharma-Quick Step) +23, 5. Fabian Cancellara (Švajč./Trek Factory) +26, 6. Peter Sagan (SR/Cannondale) +29,... 10. Peter Velits (SR/BMC Racing) +38, 18. Martin Velits (SR/Omega Pharma-Quick Step) +45, 97. Juraj Sagan (SR/Cannondale) +5:32 min